Pomożemy Online

Ford Transit do zadań specjalnych dla straży pożarnej

Lekki samochód ratowniczo-gaśn

29.07.2021

Ford Transit do zadań specjalnych dla straży pożarnej

Ford od dawna specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu samochodów do zadań specjalnych – od zastosowań komercyjnych takich jak chłodnie czy zabudowy warsztatowe, aż po służby ratownicze i mundurowe, w tym i dla straży pożarnej. Jednym z najciekawszych modeli jest Ford Transit ze specjalną zabudową ratowniczo-gaśniczą.

Niezwykle rozbudowane kampery z bogatym wyposażeniem i komfortowym wykończeniem, specjalistyczne pojazdy dla wojska, służb drogowych, mundurowych, zabudowy na specjalne zamówienie, aż wreszcie niezwykle wytrzymałe i wszechstronne pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz rozpoznawczo-operacyjne dla straży pożarnej – tym zajmują się specjaliści z Frank-Cars. Wiele modeli Forda może być doskonałymi bazami do rozbudowy i stosowania bardzo zróżnicowanych zabudów specjalistycznych. Niedawno w firmie Frank-Cars Częstochowa odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów dla miejscowej straży pożarnej. Wśród nich znalazł się między innymi Ford Transit w specyfikacji ratowniczo-gaśniczej.

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy (LSRG) do zadań specjalnych

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy zbudowano na bazie Forda Transita z napędem 4X4. Auto powstało na ramie, posiada jednoczęściową, stalową kabinę podwójną i jest przystosowane do przewożenia 5 lub nawet 6 osób. To samochód, który jest w stanie zabrać na akcję cały zespół oraz mnóstwo niezbędnego sprzętu. Ładowność tego auta wynosi 800 kilogramów, a dopuszczalna masa całkowita to 3 490 kilogramów. Do napędu służy silnik wysokoprężny 2.0 EcoBlue o mocy 130 KM lub 170 KM. Napęd oczywiście trafia na wszystkie koła za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów.

Cechą szczególną jest oczywiście specjalistyczna zabudowa szkieletowa, składająca się z kształtowników ze stali nierdzewnej, z ramą pośrednią przykręcaną do ramy podwozia. Poszycie zewnętrzne wykonane z gładkiej blachy ze stopu aluminium jest wytrzymałe i odporne na trudne warunki pracy. Dach wykonany jest w formie podestu roboczego, pokrytego blachą aluminiową ze wzorem przeciwpoślizgowym. Jego konstrukcja jest niezwykle wytrzymała i bez problemu udźwignie ciężar dwóch strażaków z całym ekwipunkiem oraz przewożonym sprzętem.

Na dachu zapewniono miejsce na drabinę nasadkową trzyelementową i trzy węże ssawne. Całkowita długość zabudowy to 2 250 mm.

Na wyposażeniu tego auta znalazł się między innymi agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy z pompą o wydajności min. 50 l/min, przy ciśnieniu min. 40 bar. Jest także prądownica pistoletowa, z regulacją strumienia od mgłowego do zwartego oraz zbiornik wody o pojemności min. 200 litrów. Auto wyposażono również w teleskopowy maszt oświetleniowy ze źródłami światła w technologii LED (reflektory LED o mocy 30 W), pneumatyczny, sterowany automatycznie, zasilany sprężarką z układu elektrycznego pojazdu. Auto z napędem na cztery koła nierzadko zjedzie z ubitego szlaku, a tam z pewnością przyda się wyciągarka elektryczna wbudowana w zderzak z prowadnicą rolkową o uciągu min. 3,5t.

– Transit to legenda i synonim auta dostawczego. Na ten wizerunek pracuje niezwykła niezawodność modelu, bogate wyposażenie, praktycznie nieograniczone możliwości dostosowania pojazdu do potrzeb różnorodnych klientów oraz szybki i profesjonalny serwis zapewniany przez sieć autoryzowanych dilerów Forda – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska Sp. z o.o. Transit jest również jednym z najchętniej kupowanych samochodów dostawczych, czy to w Polsce, czy w Europie, czy w USA. A już niedługo do masowej sprzedaży trafi w pełni elektryczny E-Transit, poszerzając naszą gamę oszczędnych i nowoczesnych jednostek napędowych – dodał Piotr Pawlak.


Skontaktuj się z nami


Artykuł ze strony internetowej: https://fordmedia.pl/2021/07/22/straz-pozarna-ford-transit-do-zadan-specjalnych/

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Frank Cars Sp. z o.o.
Pokaż najnowsze promocje Frank Cars Sp. z o.o.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Frank Cars Sp. z o.o.Opinie