Pomożemy Online
XV Ogólnopolski Zlot Mustangów

Jubileuszowy zlot miłośników Mustanga w 59. urodziny

02.05.2023

W przeddzień 59 urodzin Forda Mustanga – odbył się XV Ogólnopolski Zlot Mustangów. Miłośnicy i właściciele tego kultowego oraz wyjątkowego samochodu spotkali się w Chorzowie, tuż przed Stadionem Śląskim.

17 kwietnia to wyjątkowy dzień dla mustangowej społeczności. Właśnie dzisiaj świętowane są urodziny Forda Mustanga. To wyjątkowy i jeden z najbardziej kultowych samochodów w historii motoryzacji. Jego premiera odbyła się dokładnie 59 lat temu, w 1969 roku. Nazwa Mustang pochodzi od rasy dzikich koni, które są symbolem siły i nieskrępowania, a także od myśliwca P-51 Mustang. Projektant John Najjar – jeden z twórców Forda Mustanga był wielkim miłośnikiem tego samolotu. Ford Mustang jest produkowany nieprzerwanie od momentu swojego debiutu i jest najlepiej sprzedającym się sportowym coupe na świecie w ciągu ostatnich dziesięciu lat*.

 • Ford Mustang
 • Mustangi od ręki w Auto-Boss

 • Ford Mustang Mach 1, Mustang GT oraz Mustang Mach-E dostępne od ręki w różnych wersjach wyposażenia. Mustang V8 GT już od 263 000 PLN!

  Modele Forda Mustanga znajdują się w naszym Salonie Samochodowym w Chorzowie i są dostępne od ręki.

  Sprawdź ofertę


W tym roku – w przeddzień urodzin Forda Mustanga – polscy miłośnicy tego modelu zrzeszeni w Mustang Klub Polska spotkali się po raz piętnasty na dorocznym Ogólnopolskim Zlocie Mustangów.

Mustang Klub Polska rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Pierwszy zlot został zorganizowany już w 2009 – wtedy pojawiły się 72 samochody. W 2023 roku liczba załóg przekroczyła magiczną barierę 400 Mustangów. Organizatorzy tegorocznego spotkania podkreślali, że przed Stadionem Śląskim zgromadzono ponad 150 000 koni mechanicznych. W trakcie zlotu można było podziwiać zarówno nowsze modele oraz wiele zabytkowych egzemplarzy, które nierzadko miały ponad 50 lat. Warto dodać, że wśród nich znalazły się po raz pierwszy Mustangi Mach-E napędzane energią elektryczną.


– Jest nam niezmiernie miło, że Ford Polska po raz kolejny mógł znaleźć się w gronie partnerów i przyjaciół Ogólnopolskiego Zlotu Mustangów. Spotkanie to pokazało jak mocna i wspaniała jest społeczność zgromadzona wokół tego kultowego modelu. Cieszymy się, że wśród Mustangów pojawili się również właściciele elektrycznych Mustangów Mach-E. To wyjątkowy samochód, który nieustannie zyskuje nowych właścicieli na całym świecie. Bardzo często wśród tych, którzy w swoim garażu mają już Mustanga z silnikiem V8 – powiedział Attila Szabó, Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska.

W trakcie zlotu organizator przewidział konkursy i zabawy dla uczestników OZM. Okoliczni mieszkańcy tłumnie odwiedzali teren zlotu podziwiając klasyczne Mustangi. Niewątpliwą atrakcją była specjalnie przygotowana strefa Ford Polska. Tutaj – oprócz elektrycznych Mustangów Mach-E – pojawiły się nowości Forda. Po raz pierwszy szerokiej publiczności został zaprezentowany Ford Bronco – terenowa nowość ze stajni amerykańskiej marki. Odwiedzający mogli również zapoznać się z innymi modelami gamy Forda. Wzrok miłośników motoryzacji przyciągał potężny Ranger Raptor, a emocje budziła Puma ST.


O zelektryfikowanie zlotu zadbali nie tylko właściciele Mustangów Mach-E, ale również firma GreenWay. W jej sieci znajduje się prawie 700 ładowarek na terenie Polski, a kilka z nich stanęło w strefie Ford Polska dostarczając energię dla elektrycznych Mustangów Mach-E. Ładowarki GreenWay są częscią Blue OvalTM – jednej z największych publicznych sieci ładowania w Europie. Właściciele elektrycznych Fordów korzystający z subskrypcji Ford Pass (przez aplikację lub kartę RFID) mogą korzystać z ponad 300 000 publicznych stacji ładowania w całej Europie. Po skonfigurowaniu można łatwo dokonywać płatności po zalogowaniu się na koncie.

Ford Mustang w Polsce – dane statystyczne

Według danych dostarczonych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar w Polsce zarejestrowanych jest ponad 14 300 Fordów Mustangów – wśród nich można znaleźć 1121 elektrycznych Mustangów Mach-E. Najstarsze egzemplarze tego kultowego modelu pochodzą z 1964 roku i jest ich w sumie 25 sztuk. Najpopularniejszą generacją Forda Mustanga jest szósta odsłona tego modelu – ponad 8 tys. zarejestrowanych w Polsce sztuk – wśród nich najpopularniejszym silnikiem jest V8 – występuje on w 53 proc. modeli. Najpopularniejszymi rocznikami są 2015 (1684 sztuki), 2016 (1627 sztuki) oraz 2017 (1186).


 • Ładowanie Forda Mustang Mach-E
 • Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E to w pełni elektryczny SUV, inspirowany stylistyką Mustanga.

  Elegancki, nowoczesny, pełen innowacyjnych technologii, zapewniający zasięg bezemisyjnej jazdy aż do 600 km.

  Ford Mustang Mach-EObejrzyj SUVy Forda


*Na podstawie globalnych rejestracji lekkich pojazdów S&P Global Mobility w ciągu ostatnich 10 lat. Są one opracowywane na podstawie rządowych i innych źródeł i obejmują 95 procent światowego wolumenu nowych pojazdów w ponad 80 krajach. Samochód sportowy, zgodnie z definicją S&P Global Mobility, obejmuje modele dwudrzwiowego coupe i kabrioletu. 

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Frank Cars Sp. z o.o.
Pokaż najnowsze promocje Frank Cars Sp. z o.o.

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Frank Cars Sp. z o.o.Opinie